7 Αυγ 2016

Ποιοι έπαιξαν βασικοί και ποιοι πέτυχαν τα γκολ στη φιλική νίκη με 3-2 επί της Γουέστ Χαμ

Ενδεκάδα που δε θα κατέβαζε σε ένα κανονικό παιχνίδι της Serie A παρέταξε ο Μασιμιλιάνο Αλέγκρι στο φιλικό με τη Γουέστ Χαμ στο Λονδίνο.

Οι διεθνείς επέστρεψαν στις αρχές της προηγούμενης εβδομάδας, ο Μπονούτσι ήταν εκτός αποστολής, λείπει και ο Εβρά, οπότε ο κόουτς των μπιανκονέρι δεν είχε όλα τα όπλα στη διάθεσή του.

Το ματς ήταν το πρώτο που εμφανίστηκε με την μπιανκονέρα φανέλα ο Γκονζάλο Ιγκουαΐν, ο οποίος έπαιξε για 45 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο.

Τα τρία γκολ της ομάδα σημείωσαν τρεις επιθετικοί: Ντιμπάλα (18’), Μάντζουκιτς (21’) και Τζάτζα (85’). Η Γιούβε δέχτηκε την ισοφάριση, από 0-2 σε 2-2, με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (Κάρολ 34’ και 52’)

Η ενδεκάδα της Γιουβέντους: Μπουφόν (46’ Νέτο), Ντάνι Αλβες (60’ Ούντερσι), Μπενάτια (60’ Μπατζάλι), Ρουγκάνι (60’ Κιελίνι), Αλεξ Σάντρο (87’ Κάστανος), Λεμινά (79’ Μαρόνε), Πιάνιτς (79’ Μάτσεκ), Ασαμόα (69’ Ερνάνες), Περέιρα (69’ Τζάτζα), Ντιμπάλα (60’ Πιάτσα), Μάντζουκιτς (46’ Ιγκουαΐν).