8 Ιαν 2017

Γιούχαραν την ομάδα και μετά από πέντε λεπτά σηκώθηκαν και... πανηγύρισαν το 3-0

Γιουχαΐστηκε η ομάδα από μερίδα των οπαδών σε μία φάση του 50ού λεπτού του αγώνα στο Τορίνο.

Απέναντι στην Μπολόνια, η Γιουβέντους ήταν το απόλυτο φαβορί στα χαρτιά και απλά έπρεπε να κάνει το καθήκον της. Να κερδίσει.

Αν και το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά με το γρήγορο γκολ του Γκονσάλο Ιγκουαΐν και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο κλειδώνοντας οι γηπεδούχοι, με το 2-0, τη νίκη και το τρίποντο, η ομάδα δεν έπαιξε σε κανένα σημείο του αγώνα πολύ καλό ποδόσφαιρο.

Στο ξεκίνημα του δεύτερο μέρους πάντως, μερίδα οπαδών αντέδρασε στις πολλές πάσες που αντάλλασσαν οι παίκτες, κάποιες προς τα πίσω.

Ετσι, σφύριξαν για την τακτική της ομάδας, τσιτώνοντας τους παίκτες του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι. Πέντε λεπτά αργότερα πάντως, η Γιουβέντους έκανε το 3-0 και όλο το γήπεδο σηκώθηκε να πανηγυρίσει το δεύτερο γκολ του Ιγκουαΐν.