15 Ιουν 2017

Ο Αλέγκρι περιγράφει την κατάσταση στα αποδυτήρια στο ημίχρονο του τελικού με τη Ρεάλ

Για όσα έγιναν στα αποδυτήρια στο ημίχρονο του τελικού του Champions League αναφέρθηκε ο Μασιμιλιάνο Αλέγκρι.

Ο προπονητής της Γιουβέντους αναφέρθηκε στα προβλήματα που υπήρχαν όταν οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1.

«Μπήκαμε στα αποδυτήρια και δουλεύαμε στον αστράγαλο του Μάντζουκιτς που είχε πρηστεί ενώ ο Πιάνιτς ήταν ξαπλωμένος αφού είχε πρόβλημα με τα γόνατα και δεν ήθελε να συνεχίσει. Μετά, όπως είδατε, επέστρεψαν στο γήπεδο αλλά η κατάσταση τους δεν ήταν ιδανική», είπε ο Αλέγκρι.