26 Δεκ 2018

Η ατάκα του Κριστιάνο Ρονάλντο για το αποτέλεσμα στο Μπέργκαμο

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο μπήκε ως αλλαγή, πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης και στάθηκε στο χαρακτήρα της ομάδας με το μήνυμα του μετά τη λήξη.

Ο Πορτογάλος για πρώτη φορά δεν ήταν στην αρχική 11άδα αφού έπρεπε να πάρει κάποιες ανάσες κι αυτός, περνώντας στο ματς ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Κριστιάνο μπήκε όταν η Αταλάντα ήταν μπροστά με 2-1 και ήταν αυτός που έκανε το 2-2, ενώ στα τελευταία λεπτά πήγε να βγάλει μόνο του στην κενή εστία τον Μάντζουκιτς για το 2-3.

Τελικά αυτό δεν έγινε, αφού αμυντικός των μπεργκαμάσκι βρήκε την μπάλα, με τους μπιανκονέρι να μένουν στην ισοπαλία.

Αποτέλεσμα, πάντως, που δε φέρνει και την καταστροφή, με τον CR7 να ποστάρει στα social media μία φωτογραφία του αμέσως μετά το 2-2, γράφοντας: «Σκληρό ματς. Καλοί επειδή το πιστέψαμε #finoallafine».