Πρόγραμμα 2019-20

Η μάχη της Γιουβέντους για την κατάκτηση ενός ακόμη πρωταθλήματος, του 9ου σερί. Το forzajuve.gr σάς παρουσιάζει αναλυτικά το πρόγραμμα της Serie A για τη σεζόν 2019-20.


Forza Juve!

1η αγωνιστική
Σάββατο 24/8
19:00 Πάρμα-Γιουβέντους 0-1
21:45 Φιορεντίνα-Νάπολι 3-4
Κυριακή 25/8
19:00 Ουντινέζε-Μίλαν 1-1
21:45 Ρόμα-Τζένοα 3-3
21:45 Κάλιαρι-Μπρέσια 0-1
21:45 Τορίνο-Σασουόλο 2-1
21:45 Ελλάς Βερόνα-Μπολόνια 1-1
21:45 Σπαλ-Αταλάντα 2-3
21:45 Σαμπντόρια-Λάτσιο 0-3
Δευτέρα 26/8
21:45 Ιντερ-Λέτσε 4-0

2η αγωνιστική
Παρασκευή 30/8
21:45 Μπολόνια-Σπαλ 1-0
Σάββατο 31/8
19:00 Μίλαν-Μπρέσια 1-0
21:45 Γιουβέντους-Νάπολι 4-3
Κυριακή 1/9
19:00 Λάτσιο-Ρόμα 1-1
21:45 Σασουόλο-Σαμπντόρια 4-1
21:45 Λέτσε-Ελλάς Βερόνα 0-1
21:45 Αταλάντα-Τορίνο 2-3
21:45 Κάλιαρι-Ιντερ 1-2
21:45 Τζένοα-Φιορεντίνα 2-1
21:45 Ουντινέζε-Πάρμα 1-3

3η αγωνιστική
Σάββατο 14/9
16:00 Φιορεντίνα-Γιουβέντους 0-0
17:00 Νάπολι-Σαμπντόρια 2-0
21:45 Ιντερ-Ουντινέζε 1-0
Κυριακή 15/9
13:30 Τζένοα-Αταλάντα 1-2
16:00 Μπρέσια-Μπολόνια 3-4
16:00 Πάρμα-Κάλιαρι 1-3
16:00 Σπαλ-Λάτσιο 2-1
19:00 Ρόμα-Σασουόλο 4-2
21:45 Ελλάς Βερόνα-Μίλαν 0-1
Δευτέρα 16/9
21:45 Τορίνο-Λέτσε 1-2

4η αγωνιστική
Αταλάντα-Φιορεντίνα
Μπολόνια-Ρόμα
Κάλιαρι-Τζένοα
Γιουβέντους-Ελλάς Βερόνα
Λάτσιο-Πάρμα
Λέτσε-Νάπολι
Μίλαν-Ιντερ
Σαμπντόρια-Τορίνο
Σασουόλο-Σπαλ
Ουντινέζε-Μπρέσια

5η αγωνιστική
Μπρέσια-Γιουβέντους
Φιορεντίνα-Σαμπντόρια
Τζένοα-Μπολόνια
Ελλάς Βερόνα-Ουντινέζε
Ιντερ-Λάτσιο
Νάπολι-Κάλιαρι
Πάρμα-Σασουόλο
Ρόμα-Αταλάντα
Σπαλ-Λέτσε
Τορίνο-Μίλαν


6η αγωνιστική
Κάλιαρι-Ελλάς Βερόνα
Γιουβέντους-Σπαλ
Λάτσιο-Τζένοα
Λέτσε-Ρόμα
Μίλαν-Φιορεντίνα
Νάπολι-Μπρέσια
Πάρμα-Τορίνο
Σαμπντόρια-Ιντερ
Σασουόλο-Αταλάντα
Ουντινέζε-Μπολόνια

7η αγωνιστική
Αταλάντα-Λέτσε
Μπολόνια-Λάτσιο
Μπρέσια-Σασουόλο
Φιορεντίνα-Ουντινέζε
Τζένοα-Μίλαν
Ελλάς Βερόνα-Σαμπντόρια
Ιντερ-Γιουβέντους
Ρόμα-Κάλιαρι
Σπαλ-Πάρμα
Τορίνο-Νάπολι

8η αγωνιστική
Μπρέσια-Φιορεντίνα
Κάλιαρι-Σπαλ
Γιουβέντους-Μπολόνια
Λάτσιο-Αταλάντα
Μίλαν-Λέτσε
Νάπολι-Ελλάς Βερόνα
Πάρμα-Τζένοα
Σαμπντόρια-Ρόμα
Σασουόλο-Ιντερ
Ουντινέζε-Τορίνο

9η αγωνιστική
Αταλάντα-Ουντινέζε
Μπολόνια-Σαμπντόρια
Φιορεντίνα-Λάτσιο
Τζένοα-Μπρέσια
Ελλάς Βερόνα-Σασουόλο
Ιντερ-Πάρμα
Λέτσε-Γιουβέντους
Ρόμα-Μίλαν
Σπαλ-Νάπολι

10η αγωνιστική
Μπρέσια-Ιντερ
Κάλιαρι-Μπολόνια
Γιουβέντους-Τζένοα
Λάτσιο-Τορίνο
Μίλαν-Σπαλ
Νάπολι-Αταλάντα
Πάρμα-Ελλάς Βερόνα
Σαμπντόρια-Λέτσε
Σασουόλο-Φιορεντίνα
Ουντινέζε-Ρόμα


11η αγωνιστική
Αταλάντα-Κάλιαρι
Μπολόνια-Ιντερ
Φιορεντίνα-Πάρμα
Τζένοα-Ουντινέζε
Ελλάς Βερόνα-Μπρέσια
Λέτσε-Σασουόλο
Μίλαν-Λάτσιο
Ρόμα-Νάπολι
Σπαλ-Σαμπντόρια
Τορίνο-Γιουβέντους

12η αγωνιστική
Μπρέσια-Τορίνο
Κάλιαρι-Φιορεντίνα
Ιντερ-Ελλάς Βερόνα
Γιουβέντους-Μίλαν
Λάτσιο-Λέτσε
Νάπολι-Τζένοα
Πάρμα-Ρόμα
Σαμπντόρια-Αταλάντα
Σασουόλο-Μπολόνια
Ουντινέζε-Σπαλ

13η αγωνιστική
Αταλάντα-Γιουβέντους
Μπολόνια-Πάρμα
Ελλάς Βερόνα-Φιορεντίνα
Λέτσε-Κάλιαρι
Μίλαν-Νάπολι
Ρόμα-Μπρέσια
Σαμπντόρια-Ουντινέζε
Σασουόλο-Λάτσιο
Σπαλ-Τζένοα
Τορίνο-Ιντερ

14η αγωνιστική
Μπρέσια-Αταλάντα
Κάλιαρι-Σαμπντόρια
Φιορεντίνα-Λέτσε
Τζένοα-Τορίνο
Ελλάς Βερόνα-Ρόμα
Ιντερ-Σπαλ
Γιουβέντους-Σασουόλο
Λάτσιο-Ουντινέζε
Νάπολι-Μπολόνια
Πάρμα-Μίλαν

15η αγωνιστική
Αταλάντα-Ελλάς Βερόνα
Μπολόνια-Μίλαν
Ιντερ-Ρόμα
Λάτσιο-Γιουβέντους
Λέτσε-Τζένοα
Σαμπντόρια-Πάρμα
Σασουόλο-Κάλιαρι
Σπαλ-Μπρέσια
Τορίνο-Φιορεντίνα
Ουντινέζε-Νάπολι


16η αγωνιστική
Μπολόνια-Αταλάντα
Μπρέσια-Λέτσε
Κάλιαρι-Λάτσιο
Φιορεντίνα-Ιντερ
Τζένοα-Σαμπντόρια
Ελλάς Βερόνα-Τορίνο
Γιουβέντους-Ουντινέζε
Μίλαν-Σασουόλο
Νάπολι-Πάρμα
Ρόμα-Σπαλ

17η αγωνιστική
Αταλάντα-Μίλαν
Φιορεντίνα-Ρόμα
Ιντερ-Τζένοα
Λάτσιο-Ελλάς Βερόνα
Λέτσε-Μπολόνια
Πάρμα-Μπρέσια
Σαμπντόρια-Γιουβέντους
Σασουόλο-Νάπολι
Τορίνο-Σπαλ
Ουντινέζε-Κάλιαρι

18η αγωνιστική
Αταλάντα-Πάρμα
Μπολόνια-Φιορεντίνα
Μπρέσια-Λάτσιο
Τζένοα-Σασουόλο
Γιουβέντους-Κάλιαρι
Λέτσε-Ουντινέζε
Μίλαν-Σαμπντόρια
Νάπολι-Ιντερ
Ρόμα-Τορίνο
Σπαλ-Ελλάς Βερόνα

19η αγωνιστική
Κάλιαρι-Μίλαν
Φιορεντίνα-Σπαλ
Ελλάς Βερόνα-Τζένοα
Ιντερ-Αταλάντα
Λάτσιο-Νάπολι
Πάρμα-Λέτσε
Ρόμα-Γιουβέντους
Σαμπντόρια-Μπρέσια
Τορίνο-Μπολόνια
Ουντινέζε-Σασουόλο



Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου