18 Νοε 2017

Το σημαντικό γκολ που πέτυχε σήμερα ο Πιάτσα

Ο Μάρκο Πιάτσα επέστρεψε στη δράση δίνοντας στην Primavera της Γιουβέντους τη νίκη επί της Μίλαν.

Ο Κροάτης εξτρέμ ήταν το πρόσωπο του αγώνα πριν την έναρξη του αφού ήταν ένα καλό τεστ για να διαπιστωθεί η κατάσταση του και ήταν πρωταγωνιστής και κατά τη διάρκεια του τελικά.

Ο Πιάτσα ήταν βασικός, ξεχώριζε από τα πρώτα λεπτά για την άνεση του στις κινήσεις του και στο 35ο λεπτό με άψογη εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι κάνοντας το 0-1.

Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, με τους πιτσιρικάδες της Γιούβε να φεύγουν από το Μιλάνο όπως και η πρώτη ομάδα πριν λίγες εβδομάδες, με νίκη δηλαδή, και με τον Πιάτσα να στέλνει θετικά μηνύματα στον Μασιμιλιάνο Αλέγκρι. Ενα σημαντικό γκολ μόνο και μόνο λόγω ψυχολογίας…